Výcvik

2010

Letošního LVT se zůčastnilo 11 psovodů se svými psy. Co se týče plemen, byla zastoupena tato: 2x boxer, 1x malinois, 7x německý ovčák, 3x velký knírač. Pachové práce se prováděli na podmítce a louce, obrany v lesíku. Na zkoušky dle národního zkušebního řádu, které posuzovala p.Chmurová, nastoupilo 6 psovodů kteří absolvovali zkoušky: 2x ZM, 1x ZVV1, 1x speciálka stopařská, 2x speciálka obranářská. K velké radosti všech jsme zkoušky úspěšně zvládli. Mám z toho velkou radost, naviděnou ! Děkuji a všechny zdravím. Mnoho úspěchů Váš Jarda Zdražil. Ve výcviku byly použity nové typy výcvikových pomůcek a rukávů.
 

2009

Ve dnech 12. – 18. Července 2009 proběhl v Horních Životicích Jubilejní 30.ročník LVT pod vedením Jaromíra Zdražila. Nácvik stop probíhal na přilehlých loukách, poslušnost na cvičáku a obrana probíhala dvoufázově na cvičáku a v lesíku. Tábora se zúčastnilo 10 psů z toho k mé velké radosti 3 velcí knírači. Tento tábor byl zvláštní tím, že každý psovod se svým psem přijel s jiným problémem – napadání figuranta, vycházení z nášlapu na stopě, upevňování zákusu. Jsem velmi rád, že se nám společně podařilo tyto a jiné problémy vyřešit.

Děkuji a všechny zdravím. Mnoho úspěchů Váš Jarda Zdražil. Ve výcviku byly použity nové typy výcvikových pomůcek a rukávů.
 

Co na to říká pan Zdražila?

Výcviku psů všech plemen se věnuji již 38 let. Posledních 23 let pořádám Letní výcvikové tábory, vylučovací závody i Mistrovství republiky kníračů. Sám jsem se svými psy absolvoval 37 zkoušek. Má činnost ve výcviku je také obohacena mnohými zkušenostmi figuranta. Díky těmto zkušenostem mohu vyrábět a také stále zdokonalovat potřeby a pomůcky pro výcvik psů. Celý tento proces dal vznik firmě Cariz. Firma Cariz nyní sídlí v Horních Životicích, kde je soustředěna výroba i prodej kynologických potřeb a zároveň i výcvik psů na bývalém fotbalovém hřišti. K výcviku psů přistupuji individuelně podle povahy psa a jeho momentálním možnostem.

Jaromír Zdražil